Kontaktai:

Tel. +370 612 51405

el. paštas statyb@gmail.com

Tadelakt tinko dekoratyvumas ir galimybės

Studijos „Dekoro meistrai“ dekoratoriai dalyvavo mokymuose, pasitobulinti dirbant su gerai žinomu, iš Maroko kilusiu Tadelakt tinku. Praktinį mokymą organizavo kompanija Ecodesign.

Darbas su klasikiniu Tadelakt tinku

Tinkas Tadelakt žinomas jau daugelį šimtmečių. Dekoravimo meistrai jį stato į vieną lentyną su klasikinėmis Venecijos tinko ir marmuravimo technikomis.

Trumpai apie šį produktą - Maroko Marakešo regione yra gamtinių kalkių telkinys, kurios dėl geologinių formavimosi ypatumų pasižymi labai specifine sudėtimi.

Tadelakt tinkas dengiamas ant grubaus paviršiaus

Tadelakt tinko atspalvis parenkamas naudojant natūralius pigmentus

Tinkas sutankinamas kietu akmeniu iki veidrodinio blizgesio

Unikali kalkių sudėtis lemia ypatingai gerą hidroizoliacinę savybę. Marokiečiai kalkių skiediniu dengia kaip tinku, po to sutankina paviršių kietu akmeniu iki veidrodinio blizgesio. Maroke šis kalkių tinkas naudojamas vidaus ir išorės sienoms, grindims, vonioms, pirčių interjero elementams, stalviršiams padengti.

tadelakt marrakechia©
tadelakt marrakechia©
tadelakt marrakechia©
tadelakt marrakechia©
Tadelakt

Tadelakt tinko atspalvis parenkamas naudojant natūralius pigmentus, o nuo drėgmės paviršius apsaugomas įtrinant muilą, o vėliau užpoliruojant.

Rytietiško vonios kambario interjero kūrimo niuansai

Prasustuvė išskaptuojama iš lengvojo betono, gruntuojama ir dengiama Tadelakt tinku
Vonios vietą, formą ir spalvą galima pasirinkti, keisti, remontuoti. Tai neblogas Tadelakt technologijos privalumas

Pritaikius Tadelakt paviršių dekoravimo būdą suformuojamas įspūdingas, skirtingai nuo lygaus Venecijos tinko, gruoblėtas, natūraliai atrodantis paviršius.

Pigmentas Eisenoxidschwarz - 175 g. - 33 Lt
Pigmentas Eisenoxidrot140 - 175 g. - 36 Lt

Tadelakt meistrai propaguoja šio dekoro ekologiškumą, tačiau pagrindinė Tadelakt savybė yra išskirtinė išvaizda. Tadelakt tinkuotas paviršius yra labai dekoratyvus, o tuo pat metu visiškai atstumia vandenį – dėl to visame pasaulyje kvalifikuoti dekoratoriai ir tinkuotojai tokiu būdu įrenginėja pirtis, dušines, vonios kambarius, vonios įrangą. Galutinis paviršius yra stiprus, lengvai remontuojamas, priežiūra specifinė, tačiau ne sudėtingesnė nei valant keraminius paviršius.

Europoje dažnai rengiami Tadelakt kursai, kuriuos veda ryšį su Šiaurės Afrika turintys dekoratoriai. Šis paviršių dekoravimo būdas populiarus Ispanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Skandinavijoje, JAV.

Kelios Tadelakt meistrų nuorodos:

Lietuva:
http://www.tadelakt.lt/
Vokietija:
http://nativerooms.com/ueber_uns.htm
Vokietija:
http://www.kreidezeit.de
Ispanija:
http://tadelaktoriginal.com
Olandija:
http://www.tierrafino.com/

Europoje dangos kaina gali siekti 200 Lt/kv.m.